هنگام خرید جوراب بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشیم 

مثلا هارمونی رنگ ها و یا ست بودن جوراب با کفش و لباس ما

قطعا انتخاب جوراب مناسب تیپ و استایل ما را زیباتر خواهد کرد

ما در این مقاله به شما کمک می کنیم هنگام خرید جوراب انتخاب مناسبتری داشته باشید

جوراب سفید

جوراب سفید از پر مصرف ترین پوشینه ها در دنیا محسوب می شود پس کمی عجیب به نظر می آید که بگوییم پوشیدن جوراب سفید با هر نوع شلوار و کفشی ممنوع است. طرحان مد معتقد اند که تنها در یک حالت جوراب سفید جلوه خوبی دارد آن هم زمانی که با کتونی ورزشی و شلوارک بخواهید ورزش کنید در آن زمان پوشیدن جوراب سفید سه ربع یا ساق متوسط کارآمد است.

پوشیدن همزمان شلوار و جوراب طرح دار

بسیار ساده است فقط کافی است دقت کنید هنگام خرید شلوار طرح دار جورابی ساده و هنگام خرید شلواری بدون طرح جورابی راه راه یا چهارخانه نیز تهیه و استفاده کنید

جوراب فانتزی و شاد با تیپ رسمی

خرید جوراب فانتزی یا خرید جوراب هایی با رنگ شاد و جیغ اصلا ایرادی ندارد اما اگر می خواهید تیپی رسمی داشته باشید اصلا آن ها را با هم تلفیق نکنید.

رول کردن یا تا زدن جوراب

یکی از اشتباهاتی برخی افراد انجام می دهند تا زدن و رول کردن جوراب در نزدیکی قوزک پا است. این کار ظاهر شما را شلخطه و نامرتب جلوه می دهد به علاوه غوزک پا شما را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد بنابراین به هیچ وجه جوراب خود را تا نزنید.

جوراب و صندل

هرگز این نکته را فراموش نکنید که پوشیدن همزمان جوراب و صندل هم برای آقایان و هم خانم ها اشتباه بزرگی است. پوشیدن حتی نازک ترین جوراب ها با صندل نیز جلوه خوبی ندارد.

با کفش ورزشی چه جورابی بپوشیم؟

بیشتر افراد می خواهد هنگام ورزش کردن در راحت ترین حالت خود باشند؛ تی شرت، جوراب و کفش هایی راحت. جوراب های مچی با هر نوع کفشی قابل استفاده اند به علاوه باعث می شوند هوا راحت تر به پاهایتان برسد، کمتر اذیت شوید و پایتان بوی بدی نگیرد. برای ظاهری ایده آل بهتر است رنگ جوراب خود را طوری انتخاب کنید که با شلوار یا شرتک ورزشی تان در یک طیف قرار گیرد البته لازم نیست هنگام ورزش کردن آنقدرها سخت بگیرید. پوشیدن جوراب های ساق کوتاه با کفش های ورزشی اصلا مناسب نیست باید جورابی را انتخاب کنید که مچ پایتان را نیز پوشش دهد. خرید جوراب فانتزی و استفاده از آن برای ورزش، جلوه چندان خوبی ندارد.

جوراب با کفش مجلسی

هنگامی که کفش مجلسی پوشیده اید یا زمانی که تیپی رسمی یا کلاسیک دارید از جوراب های ساق کوتاه استفاده نکنید زیرا هنگام نشستن یا پا روی پا انداختن ساق پایتان مشخص می شود و این اصلا برای آن تیپ و آن کفش جلوه خوبی ندارد. خرید جوراب های ساق کوتاه زمانی که کفش کالج مردانه یا عروسکی زنانه خریداری کرده اید می تواند مفید واقع شود. در کل جوراب های ساق کوتاه (پوشش تا زیر مچ) انتخاب خوبی نه برای آقایان و نه خانم ها محسوب نمی شوند.

جوراب با بوت و کفش آکسفورد

نحوه ست کردن جوراب با بوت: هنگام پوشیدن بوت در بیشتر مواقع جوراب مشخص نیست اما اگر می خواهید از بوت استفاده کنید می توانید با انتخاب جورابی بلندتر هارمونی و استایل زیباتری ایجاد کنید. برای انتخاب جورابی بلند تر بهتر است رنگ جوراب و پالتو یا پیراهن در یک طیف قرار گیرند.
نحوه ست کردن جوراب با کفش آکسفورد: در استایل های کلاسیک کفش هایی همچون آکسفورد و لوفر نقش مهمی ایفا می کنند. برای این نوع کفش ها پیشنهاد می شود از جورابی یک ربع و مشکی استفاده کنید؛ انتخاب جورابی با رنگ متضاد کفش نیز گاها ظاهری چشمگیر و زیبا ایجاد می کند.

کفش پاشنه بلند با جوراب

دامن مینی و سر زانو، جوراب ساق بلند، کفش پاشنه بلند، پالتو یا پیراهن استایلی زیبا ایجاد می کند اما چه جورابی با این استایل متناسب است؟ در این زمینه باید خرید جوراب فانتزی را فراموش کنید اما جوراب های زیر زانو، گیپور و یا شیشه ای می توانند انتخاب های مناسبی محسوب شوند. می توانید رنگ جوراب را هماهنگ با کفش و دامن در نظر بگیرید. نانی شاپ یک انتخاب مناسب جهت خرید شلوار، خرید جوراب و شال و کلاه محسوب می شود.

جوراب و استایل هنری

در ست کردن جوراب با استایل هنری کاملا قضیه متفاوت می شود و باید استثنائا نکات گفته شده را فراموش کنید. اغلب هنرمندان دوست دارند متفاوت باشند و برای استایل هنری خود جورابی را انتخاب کنند که طرح دار و رنگارنگ است. در استایل هنری حتی ممکن است نه تنها رنگ ها هیچ تناسب و هارمونی ای با دیگر رنگ ها نداشته باشند بلکه تکمیل کننده و ضد یکدیگر باشند.

رنگ و جنس جوراب

رنگ: رنگ های خنثی با هر رنگ دیگری قابل ست شدن می باشند پس هنگامی که نمی دانید کدام جوراب را بپوشید می توانید رنگ خنثی را برای جورابتان انتخاب کنید. طوسی، مشکی، سرمه ای، نخودی، کرم، سدری و غیره از جمله رنگ های خنثی اند. با انتخاب رنگ های خنثی هنگام خرید شلوار و جوراب راحت تر هستید. رنگ خاکستری خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارد بنابراین به هر فردی خصوصا آقایان توصیه می شود که مجموعه ای از جوراب هایی با رنگ خاکستری داشته باشند. به نظر می رسد که جوراب مشکی با کفش مشکی بهتر باشد اما جوراب های خاکستری رنگ نیز با کفش مشکی و قهوه ای به راحتی ست می شوند.
جنس: غالبا جوراب های پشمی و ضخیم برای فصل سرد زمستان کاربرد دارند پس سعی نکنید این نوع جوراب ها را با کتانی، کالج یا کت و شلوار هماهنگ کنید. گاها به غلط تصور می شود که چون بوت پاها را به طور کامل می پوشانند پس دیگر نیازی به پوشیدن جوراب نیست در حالی که جوراب های نیم ساق و پشمی یکی از انتخاب های مناسب اند. ترکیب پشم ظریف و جوراب ترمه نیز برای کفش چرم مجلسی گزینه مناسبی است.